top
linie
adminúvod|kontakt|novinky|mapa serveru

Novinky a zajímavosti

Nové programy na DVB - T

Prolaďte si své přijímače DVB-T. Na 46.k už je i čt24. Na konci článku jsou informace o vysílání Českého Telecomu

17.6.2005 - Nový zpravodajský kanál ČT24 je od této chvíle možné přijímat prostřednictvím klasické terestrické antény. Program ČT24 vstoupil do DVB-T multiplexu společnosti Czech Digital Group na 46.kanále, který je k dispozici v Praze a v nejbližším okolí.

Zpravodajský kanál ČT24 je v pořadí již třetí okruh veřejnoprávní České televize a zároveň první digitální kanál, který odstartoval druhý květnový den ve 13:00 hodin. Doposud byl k dispozici volně přes satelity Eurobird-1 (28,5 st. východně) a Astra 1G (19,2 st. východně), v rámci kabelových sítí Karneval Media a UPC a také lze "dvacetčtyřku" naladit i na internetu - na portálu www.ct24.cz .

Společnosti Czech Digital Group, a.s. vydala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém 12. zasedání, které se konalo ve dnech 14. a 15.června 2005 souhlas s rozšířením experimentálního vysílání o program ČT24, provozovatele televizního vysílání ze zákona, České televize.

Podle Leoše Pohla, předsedy představenstva Czech Digital Group, byla kapacita v DVB-T paketu pro šestý TV kanál již dříve rezerována. Proto diváci nemusí očekávat zhoršení technické kvality stávajících programů. "Signál budeme přejímat z Czech Linku," dodal L.Pohl.

Parametry DVB-T paketu Czech Digital Group:
TV kanál: 46 (674 MHz)
Šířka pásma: 8 MHz
Vysílací mód: 8k
Ochranný interval: 1/16
Kódový poměr: 2/3
Konstelace: 64QAM
Hierarchický mód: ne-hierarchický
Celková bitová rychlost: 23,42 MBps


Product manager digitálního vysílání Českého Telecomu Miroslav Kratochvíl sdělil, že experiment DVB-T v Praze i Brně nadále pokračuje: ?Pokud máte doma MHP set-top box, tak po jeho naladění zjistíte, že na 64. kanále v Praze a 25. kanále v Brně naladíte vysílání (barevné pruhy doprovázené zkušebními zvuky) a budete si moci vyzkoušet interaktivní aplikace, které ČTc právě na těchto kanálech vysílá. Pokud, jde o TV obsah (ČT24, ČT1, ČT2 nebo jakékoliv jiné TV) jsme jaksi bezmocní, naši zástupci se snaží získat jakoukoliv TV do experimentálního vysílání, ale marně.?

-17.6.2005-

Diskuze

Zatím žádné příspěvky
vložit příspěvek

Jméno:

Email:

Dotaz:


Pro odeslání dotazu vyplňte prosím písmena z obrázku:

řešení na  míru
Vyhledávání: