top
linie
adminúvod|kontakt|novinky|mapa serveru

Novinky a zajímavosti

TV Praha ukončila vysílání bez náhrady

Nepochopitelnou chybou úředníků z RRTV zřejmě dojde k další arbitráži proti ČR. Dosavadní průběh událostí nasvědčuje, že bude nejspíš úspěšná jako v případě kauzy TV Nova a Vladimíra Železného
20.7. - Doplněno o tiskovou zprávu provozovatele

RTV Galaxie skončí o s výrobou programů v pátek 15.7. 2005 o půlnoci, sdělila mluvčí RTV Galaxie spadající pod GES Media Holding Jana Adamčíková. V praxi to znamená, že tyto regionální stanice zřejmě přestanou, minimálně na nějakou dobu, vysílat.


"Podle zákona můžu na měsíc vypnout vysílání. Ale doufám, že se vysílání stanic obnoví," řekl nynější držitel licence Martin Kindernay, kterému licenci soud vrátil loni v prosinci. Sám však nemá žádné technické prostředky pro vlastní výrobu programu, a tudíž ani "ambice sám vyrábět", poznamenal.


"Důvodem k tomuto kroku byly ekonomické důvody, zejména neúnosná finanční zátěž vyplývající z poskytované služby," uvedla Adamčíková k důvodům, kvůli kterým RTV Galaxie odstoupila od smlouvy o výrobě programu pro regionální televizní stanice. "Účelem kroku RTV Galaxie je zabránit vzniku dalších již tak vysokých ekonomických ztrát, které byly společnosti postupem státních orgánů způsobeny", dodala.


Kolem licence, kterou nyní opět vlastní Kindernay, se totiž rozpoutaly spory, jenž podle samotného vlastníka licence míří k další arbitráži proti České republice.
TV Praha a TV Hradec Králové začaly vysílat na základě licence, kterou RTV Galaxie získala od Martina Kindernaye před třemi lety. Kindernay do té doby provozoval stanici TV3. Jeho investor, lucemburská společnost EMV, však měla o licenci sama zájem, a proto převod na RTV Galaxii napadla.


Soud pak loni v prosinci rozhodl, že převod na RTV Galaxii je neplatný a licence se vrátila zpět ke Kindernayovi; ten však již tři roky v mediálním průmyslu nepodniká a ani o tom podle svých slov neuvažuje. Proto vysílací radu opět požádal, aby licenci mohl převést na RTV Galaxii, která od ledna působila již pouze jen jako servisní organizace.


Podle Adamčíkové přitom společnost čekala navrácení licence "obratem"; důvodem k odstoupení RTV Galaxie od výroby programu je podle ní to, že "do konce června státní orgány neučinily žádné rozhodnutí, kterým by svá předchozí vadná rozhodnutí napravily". Rada dodnes žádné rozhodnutí o převodu licence na RTV Galaxii nepřijala, rozhodla jen opět, že nedovolí jejímu převodu na KTV.


Mluvčí RTV Galaxie Adamčíková neuvedla, zda firma hodlá vysílací radu kvůli ekonomickým ztrátám žalovat. Neuvedla ani, zda by se společnost vrátila k výrobě programu pro TV Praha a TV Hradec Králové v případě, že by rada licenci například do měsíce na RTV Galaxii převedla.


"Postup rady byl naprosto korektní," řekl místopředseda vysílací rady Jiří Šenkýř. Jisté zdržení ale podle něj způsobily problémy s převodem akcií RTV Galaxie na Kindernaye. Podle zákona totiž fyzická osoba vlastnící licenci ji může převést na soukromou společnost, jen pokud v ní vlastní stoprocentní podíl. Podle Šenkýře přitom obě strany, RTV Galaxie a Kindernay, v jednu chvíli tento převod nedokázaly doložit.


UPC nahradí podle svého tiskového mluvčího Františka Maliny ve svých pozemních kabelových sítích vysílání TV Praha a TV HK programem Deutsche Welle. Stane se tak během pondělí 18.7.2005. Do té doby bude na této pozici vysílán informační TV kanál UPC Express.

-16.7.2005-

RTV Galaxie, a.s. nebude od 16. 7. 2005 zajišťovat výrobu vysílání pro Martina Kindernaye

RTV Galaxie, a.s., která od ledna letošního roku zajišťovala na základě uzavřené smlouvy výrobu pořadů a vysílání televizního programu pro Martina Kindernaye, držitele licence na vysílání regionálnía metropolitní TV PRAHA a TV HRADEC KRÁLOVÉ, se rozhodla tuto svoji činnost ukončita smlouvu vypovědět s účinností k 15. 7. tohoto roku. Důvodem k tomuto kroku byly ekonomické důvody, zejména neúnosná finanční zátěž vyplývající z poskytované služby.

Do prosince roku 2004 byla držitelem výše uvedených televizních licencí právě RTV Galaxie, a.s. Tento stav byl změněn rozhodnutím Městského souduv Praze ze dne 16. 12. 2004, kterým bylo zrušeno rozhodnutí RRTVa TV licence byly vráceny Martinu Kindernayovi ? jejímu původnímu držiteli. M. Kindernay nebyl vysílání TV programu schopen samostatně zajistit,a proto požádal společnost RTV Galaxie, a.s.o zajištění výrobya vysílání programu do doby nápravy vzniklé situace. S ohledem na zákonem stanovené lhůty byla náprava vzniklé situace a vrácení vysílacích licencí RTV Galaxii, a.s. očekávána obratem. Vzhledemk tomu, že do 30. 6. 2005 státní orgány neučinily žádné rozhodnutí, kterým by svá předchozí vadná rozhodnutí napravily,a nelze ani předpokládat, že by totov dohledné době učinily, přistoupila RTV Galaxie, a.s.k tomuto vynucenému rozhodnutí.

Účelem přijatého rozhodnutí RTV Galaxie, a.s. je zabránění vzniku dalších ? již tak vysokých ? ekonomických ztrát, které jí byly postupem státních orgánů způsobeny.

RTV Galaxie, a.s.
Jana Adamčíková
tisková mluvčí

-20.7.2005-

Diskuze

kde se vzal, Autor: kaminek, 2007-06-25 22:06:46

zobrazit diskuzi
Jméno:

Email:

Dotaz:


Pro odeslání dotazu vyplňte prosím písmena z obrázku:

řešení na  míru
Vyhledávání: