top
linie
adminúvod|kontakt|novinky|mapa serveru

Novinky a zajímavosti

BBC bude kompletně na internetu

BBC v nejbližší době zpřístupní své kompletní televizní vysílání na internetu a na mobilních telefonech.

BBC v nejbližší době zpřístupní své kompletní televizní vysílání na internetu a na mobilních telefonech. Uvedla to na edinburském televizním festivalu Jana Bennett, ředitelka televizního vysílání BBC. Zdůraznila, že diváci mají před BBC technologický předstih a že ho BBC musí dohnat. BBC byla překvapena, když se ještě před vysíláním objevil na internetu její dlouho očekávaný nový seriál Doctor Who prostřednictvím DVD, které kdosi umístil na net v Kanadě.

Podle Bennettové bude BBC experimentovat s umístěním některých pořadů, zejména televizní komedie, na internetu ještě před jejich televizním vysíláním. Do roku má být zpřístupněno prostřednictvím internetu kompletní televizní vysílání terestrických stanic BBC 1 a BBC 2.

Pokud se sledování televize BBC prostřednictvím internetu ujme, bude nutno řešit otázku, zda mají mít povinnost platit televizní koncesionářský poplatek jen občané, kteří vlastní televizní přijímač.

Dodatečný doprovodný materiál bude natočen specificky pro vysílání na broadbandu. Doplní letos na podzim přehlídku současných inscenací Shakespearových her, kterou připravuje televize BBC. Tyto pořady budou na internetu k dispozici po dobu sedmi dní po televizním vysílání.

Má vzniknout systém, připomínající knihkupectví Amazon.com, kdy divákům bude k dispozici doporučení, aby sledovali pořady na dalších okruzích i pořady z archívu.

- 28. 8. 2005 -

Diskuze

Zatím žádné příspěvky
vložit příspěvek

Jméno:

Email:

Dotaz:


Pro odeslání dotazu vyplňte prosím písmena z obrázku:

řešení na  míru
Vyhledávání: